Bezpłatne doradztwo
Zadzwoń i dowiedz się więcej
885 470 935

Zbiorniki na pelet i podajniki pneumatyczne

W katalogu produktów Kostrzewa znajdą Państwo różnego rodzaju zbiorniki na pellet, zbiorniki buforowe na wodę, a także podajniki pneumatyczne. Są to wysokiej jakości elementy uzupełniające do kotłów CO, dzięki którym można znacznie zwiększyć sprawność systemu grzewczego oraz ułatwić sobie jego obsługę.

Zbiorniki na pelet

Wydajność systemu grzewczego zależy nie tylko od sprawności pieca, ale także od jakości paliwa. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie przechowywanie pelletu. Opał ten powinien być przede wszystkim chroniony przed wilgocią, ale również zabezpieczony w taki sposób, by zminimalizować ryzyko jego zapalenia się. Ochronę w tym zakresie zapewniają zbiorniki na pelet produkowane przez firmę Kostrzewa. Są one wykonane z solidnej blachy ocynkowanej i dostępne w różnych wersjach, jeśli chodzi o pojemność (od 203 do 1460L) oraz liczbę zasobników.

Wszystkie przeznaczone są do użytku wewnętrznego. Ich zaletą jest nie tylko zapewnianie odpowiedniej ochrony przed wilgocią dla przechowywanego w nich pelletu. Dzięki zbiornikom znacznie łatwiejsza jest obsługa pieca na pelet, a także utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Pneumatyczne podajniki do peletu

Naszym klientom ceniącym nowoczesne rozwiązania i wygodę polecamy pneumatyczne podajniki do peletu Kostrzewa, dzięki którym użytkowanie kotłów CO staje się praktycznie bezobsługowe. Proponowane przez nas urządzenia Pellets Vacuum wyposażone są w czujniki, które nadzorują ich automatyczną pracę. Ich zadaniem jest dostarczanie odpowiedniej ilości paliwa z komory magazynu do zasobnika kotła, przy jednoczesnym odsysaniu powietrza w celu zapobiegania zapylenia kotłowni. Cały system składa się z dwóch elastycznych rur, turbiny ssącej, podajnika ślimakowego oraz zbiornika zasysającego. Do wyboru są modele przystosowane do różnej ilości pelletu, a także do kotłowni o różnych rozmiarach.

Nowoczesne zbiorniki i podajniki do kotłów CO na pellet Kostrzewa można zamówić w naszej firmie, która jest regionalnym dystrybutorem urządzeń tej marki na terenie województwa świętokrzyskiego i województw ościennych. Nasi doradcy chętnie wyjaśnią Państwu funkcjonalność poszczególnych produktów, a także pomogą dobrać odpowiednie urządzenie idealnie do potrzeb.