Bezpłatne doradztwo
Zadzwoń i dowiedz się więcej
885 470 935

Nowoczesne palniki na pellet — modernizacja kotłowni

Modernizacja kotłowni nie musi polegać na wymianie całego pieca – czasami wystarczy zamontować nowy palnik na pellet, by osiągnąć wymierne korzyści finansowe oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Do celów modernizacyjnych polecamy nowoczesne palniki do pelletu i agropeletu marki Kostrzewa, które wyróżniają się wysokim stopniem zautomatyzowania oraz sprawnością i niezawodnością.

Kiedy można zamontować palnik na pellet?

Montaż palnika peletowego w dotychczas używanym kotle to popularne rozwiązanie, które pozwala zmodernizować system grzewczy bez nadmiernych nakładów finansowych. Nowy palnik na pellet można zamontować w piecach na paliwa stałe takie jak węgiel czy drewno, a także w kotłach gazowych i olejowych. Warunkiem prawidłowego montażu jest odpowiednia konstrukcja kotła, a także przystosowany do nowoczesnej instalacji system kominowy oraz wentylacyjny.

Wymiana palnika na peletowy przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zyskuje się komfort ze względu na to, że nowy palnik jest praktycznie bezobsługowy. Ponadto pelet jest paliwem ekologicznym, który do atmosfery emituje śladową ilość szkodliwych substancji oraz zapewnia czystość w kotłowni. Jego stosowanie pozwala wygenerować duże oszczędności, ponieważ jest to paliwo wysokokaloryczne i efektywne.

Nowoczesne palniki do pelletu Kostrzewa

W firmie Kostrzewa znajdą Państwo palniki do pelletu, które można zastosować w piecach różnego rodzaju m.in. olejowych, gazowych, a także piekarniczych. Są to nowoczesne i zautomatyzowane urządzenia wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe, efektywne i oszczędne.

Pierwszy w Polsce palnik zmieniający swoje wymiary

Spośród produktów dostępnych w naszej ofercie w szczególności polecamy pierwszy w Polsce palnik na pellet drzewny, który automatycznie zmienia długość rusztu w zależności od zapotrzebowania cieplnego ogrzewanego budynku. Ten innowacyjny system został opracowany i opatentowany przez firmę Kostrzewa. Dzięki niemu obsługa kotła jest wyjątkowo łatwa i wygodna. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość spalania nawet najtańszego i zanieczyszczonego pelletu, ponieważ palnik wyposażony jest w specjalny system czyszczenia w trybie ciągłym bez konieczności wygaszania pieca.

Innowacyjny palnik do agropeletu

Polecamy również palnik na pellet ze słomy, który można wykorzystać do modernizacji kotłowni węglowych, także pieców retortowych. Urządzenie doskonale nadaje się do ogrzewania obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Jest on wyposażony w samoczyszczący się ruszt i można nim spalać agropelet, pelet drzewny, a także biopaliwa.

Oszczędne i ekologiczne palniki na pelet

Katalog naszych produktów obejmuje także inne palniki do pelletu, dlatego każdy może dopasować urządzenie adekwatnie do swoich potrzeb i konstrukcji pieca. W ofercie mamy urządzenia do użytku domowego i dla przemysłu. Wszystkie modele wyposażone są w nowoczesne systemy i sterowniki zapewniające automatyczną pracę, niskie zużycie energii elektrycznej, wysoką wydajność cieplną oraz bezpieczeństwo dla użytkowników, oraz środowiska naturalnego.