Pellets Vacuum 1(1 do 2 ton)

foto glowne pellets vacuum 1

 

 

Pellets Vacuum 1(1 do 2 ton)


Cena 8 300 zł

promocja pozostale

NOWOŚĆ! Uczyń ogrzewanie domu jeszcze bardziej komfortowym poprzez zastosowanie systemu pneumatycznego doprowadzania paliwa pelet PELLETS VACUUM.  

Typowy zasobnik peletu przy kotle c.o. wymaga systematycznego uzupełniania, natomiast pneumatyka czyni użytkowanie kotła praktycznie bezobsługowym. 


Opis

Zapraszamy do obejrzenia animacji przedstawiającej podawanie paliwa pelet z udziałem podajnika pneumatycznego  PELLETS VACUUM firmy KOSTRZEWA.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=roM_joFMdgE

Opis 

Pneumatyczny podajnik peletu Pellets Vacuum 1  jest urządzeniem  służącym do transportu peletu (granulat z trocin o granulacji 6±1mm) na znaczne odległości z magazynu wprost do kotła. 

System pneumatyczny składa się z dwóch elastycznych przewodów oraz zintegrowanego z kotłem zasobnika peletu. Paliwo zasysane z komory magazynu za pomocą turbiny ssącej, wędruje przewodem do zasobnika. Drugim przewodem wraca do magazynu powietrze. Taki system nie powoduje zapylenia kotłowni.

Pelet transportowany jest rurami elastycznymi (niebieska i czerwona) dzięki czemu istnieje duża dowolność w możliwości usytuowania głównego zbiornika paliwa. Duża wydajność podawania pozwala szybko napełnić zbiornik buforowy, który jest używany podczas normalnej pracy kotła.

 www przekroje pellets vacuum 1iopis 01

1. podajnik ślimakowy do zabudowy

2. turbina ssąca

3. zbiornik zasysający

4. antystatyczna elastyczna rura transportowa niebieska1

5. antystatyczna elastyczna rura transportowa czerwona1

1) Długość antystatycznych rur transportowych należy dobrać wg zapotrzebowania użytkownika. Maksymalna długość rury może wynosić  25 m

 

 

Urządzenie jest niemal bezobsługowe. Podajnik wyposażony jest w szereg czujników nadzorujących w pełni zautomatyzowaną pracę urządzenia. Po wykryciu poziomu MINIMUM w zbiorniku buforowym urządzenie napełnia go do poziomu MAXIMUM niezależnie od aktualnego czasu. Istnieje również możliwość czasowego zaprogramowania działania podajnika tzn. zbiornik buforowy zostanie napełniony do poziomu MAXIMUM w dniu tygodnia i o godzinie ustawionej przez użytkownika.

Przykładowe pomieszczenie z zainstalowanymi kotłami Maxi Bio i podajnikami pneumatycznymi:

2015 02 04 pellets vacuum na www PL

KOSTRZEWA Pellets Vacuum Maxi Bio

Fot. Maxi Bio 285kW z pneumatycznym podajnikiem Pellets Vacuum.

 

Solid works logo 

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

*Informacje zawarte na stronie internetowej  nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.


logo ekoregion b
EKOREGION Technika Grzewcza

ul. Prosta 286D

25-385 Kielce

Dane kontaktowe:

telefon: 885 470 935
email: ekoregionbs@wp.pl
strona internetowa: www.kotly-kostrzewa.pl